İnceleme Assassin's Creed Chronicles China inceleme

Assassin's Creed Chronicles China inceleme

3 yıl önce     İnceleme
Assassin's Creed Chronicles China inceleme

Çin'in kanlı sokaklarında başlayıp, Hindistan ve Rusya'da devam eden hikaye...
Assassin's Creed'in başından beri gözbebeğimiz  ve en sevilen kahramanımız olmayı başaran olan Ezio Auditore da Firenze'nin çırağı Shao ile Çin'in kanlı geçmişine doğru bizi soluksuz bir yolculuğa çıkarıyor.


.
Assassin's Creed mi ? Prince of Persia mü ?

Ubisoft geçmiş yıllardan bu yana Assassin's Creed oyunu piyasaya süreli 7 sene oldu. Seri o kadar sevildi ki herhalde bunu Ubisoft bile tahmin edememiştir. Gerçeği söylemekte yarar var, Ubisoft'un diğer oyunlarının boşluğunu doldurmak için piyasa sürdüğü aşikardı. Fakat suikastçımız tüm dünyayı kasıp kavurup kalbimizde yer edindi.
Çoğu zaman Assassin's Creed ile Prince of Persia oyunu kıyaslandı, bu benzerlikler iki yapımda da ana karakterin dik duvarlara tırmanıp sağa sola atlayıp zıplaması, fiziksel aksiyonlarda bulunmasıydı.

Farklı yapım Assassin's Creed 10.oyunuyla aramızda
Oyun tüm dünyanın içinde yatan suikast yaşantısını ortaya çıkardı ve hiç beklenmedik şekilde kısa zamanda geniş bir hayran kitlesini yakaladı. Serideki bu ışığı gören Ubisoft oyuna yeni özellikler katarak en uzun soluklu projesine imza attı.
Öyle ki bu sene Assassin's Creed filmini çektiler ve marka olmayı başardılar, bu konuya çok fazla değinmeden incelememize dönecek olursak.
Firma 7 yılda 10 tane üzerinde Assassin's Creed oyunu piyasaya çıkardı. . PC, PS4 ve Xbox One için yayınlanan mini serinin ilk oyunu Assassin's Creed Chronicles China geçtiğimiz günlerde oyun severlerle buluştu.


.
Çin'in kalabalık sokaklarındaki serüven
Assassin's Creed 2, Brotherhood ve Revelations oyunlarından tanıdığımız Ezio Auditore'nin çırağı Shao isimli bayanın anılarına konuk olduğumuz yapımlarda, 1500'lü yıllardaki Çin'in kalabalık sokaklarına gidip görevlerimizi yerine getiriyoruz.
İlk defa Çin'de geçecek olan yapıt oyun içerisinde Hindistan'ın kurak iklimi ve Rusya'nın soğuk günleride geçiyor. Oyunun geçtiği zamanlar farklı olmasına karşılık hikayeyi bağlamaları ekibimiz tarafından olumlu etki bıraktı. Cinmax tarafından geliştirilen Assassin's Creed Chronicles China'da Shao Jun, Ezio'nun çıraklarından biri. Çin'de hüküm süren Eight Tigers isimli Tapınakçılara sonunu kazımak isteyen Jun'a bu zorlu yolculuğunda biz eşlik ediyoruz.

.
Oyunda alışık olmadığımız grafikler ve oynanış nasıl etki etti?
Oyunda alışık olduğumuz grafikler yerine çizgisel bir grafik modeli belirlenmiş olup serinin diğer oyunlarında da benzer bazı durumlar ortaya konmuş, genel olarak bu tarz bir oyun olması ve grafiklerin böyle kullanılması iyi gibi görünse de çok fazla detaylandırılmamış birçok yer gözümüze çarptı.


.
Shao hiçte kadın gibi dövüşmüyor.

Shao'nun en büyük silahı ise kendisi aslında gizliliği diyebiliriz. Chronicleste de diğer oyunlarda olduğu gibi kimliğiniz tespit edildikten sonra bu durumdan kurtulmak cidden zor oluyor. Kahramanımızın yani Shao'nun memleketine Çine'e dönmesinin ana sebebiyse Eight Tigers isimli tapınakçılardan intikamını almak, tabi bunu yaparken yolumuzda zorluklar çıkıyor beklenildiği gibi kolay geçmiyor.


İnceleme Ekibi Puanı: 6 

Assassin’s Creed Chronicles China Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8200 2.6 GHz ya da AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz
RAM: 2 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 4 GB
Ekran kartı: GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 3870(+1024MB)
DirectX: DX 10

Assassin’s Creed Chronicles China Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon
İşlemci: Core i5-2400S 2.5GHz ya da Phenom II X4 940
RAM: 4 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: 4 GB
Ekran kartı: GeForce GTX 470 ya da Radeon HD 5850(+1024MB)
DirectX: DX 100

inceleme ekibi
2017-01-28

851

kere okundu

  1. Avatar dadaş
    artık pesmi fifamı die tartışamıorz lan pes hersene geriye gidior :/
    3 yıl önce