Teknoloji Çerçevesiz telefon trendi devam ediyor

Çerçevesiz telefon trendi devam ediyor

3 yıl önce     Teknoloji
Çerçevesiz telefon trendi devam ediyor

Hiç kuşku yok ki bu sene  mobil cihazlarda trend çerçevesiz telefon. Geçen yıl sonu Mi Mix le başlayan bu akım, diğer markalara da sıçradı. Onlarda tasarımlarını gözden geçirip bu tür ekranlar tasarlamaya karar verdiler.

Samsung çerçevesiz ekranı kullanan en büyük markaların başında geliyor. Samsung yeni çıkacak olan Samsung Galaxy S8 ve Samsung  Galaxy S8 Plus’ı ilerleyen günlerde çerçevesiz ekran olarak tanıtmayı planlıyor. Samsung’un haricinde Çin’in birçok firması da tasarımlarını bu yönde geliştirmeye devam ediyorlar.
Yeni çıkacak olan Çin’de üretilen Maze Alpha çerçevesiz ekran olmasının yanında çift taraflı kameraya da sahip olacağının bilgisi paylaşıldı. Maze Alpha’nın tüm özellikleri açıklanmasa da 6’inç ekran boyutunda olacağı ve Corning Gorilla Glass 4 ile korunacağını biliyoruz. Bunun haricinde işletim sistemi olarak Android 7.0 Nougat’ı kullanacak olan telefon, çift arka kamerasıyla da ön plana çıkıyor.

Telefonun donanımsal ve yazılımsal özellikleri ilerleyen günlerde ortaya çıkacağı belirtilirken, fiyatı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

inceleme ekibi
teknoloji haberleri
10/03/2017

1331

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.