Oyun Denuvo Güvenlik Korumasının Sonu Geliyor!

Denuvo Güvenlik Korumasının Sonu Geliyor!

2 yıl önce     Oyun
Denuvo Güvenlik Korumasının Sonu Geliyor!

Nioh Complete Edition isimli oyununda Denuvo koruması artık bulunmayacak. Bunun nedenine değinecek olursak, son zamanlarda birçok oyunda denuvo kullanılmasına rağmen oyunların 1 gün gibi kısa bir sürede kırılması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Denuvo güvenlik sistemini bilmeyen arkadaşlara kısaca anlatmamız gerekirse; Denuvo oyunların kırılmasını önlemek veya kırılmasını geciktirmek amacıyla kurulmuş bir yazılım güvenlik şirketi. İlk zamanlarında her ne kadar bu sistem gayet güvenli olup, oyunların kırılmasını zorlaştırsa da günümüzde eski etkisini kaybetmiş durumda. Özellikle son çıkan oyunlardan örnek verecek olursak. Hatırlarsınız ki Fifa 18 ve Resident Evil oyunları Denuvo korumasında olmasına rağmen 1 veya 2 günde korsanlar tarafından kırılmış ve piyasaya bedava olarak sunulmuştu.

Oyun geliştirici şirketler tarafından ücret karşılığı Denuvo güvenlik yazılımını alan bir oyunda Nioh’ydu. Fakat Nioh geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre 7 Kasım’da çıkacak olan Nioh: Complete Edition oyununda ekstra bir güvenlik önlemi alınmayacağı açıklandı.

Denuvo korumasını başlarda uygulayacaklarını açıklayan oyun geliştirici şirket, sonra vazgeçtiklerini, vazgeçme nedenlerinin ise denuvo’nun yararı olmadığı gibi bilgisayarı da yorduğunu açıkladılar. Denuvo yazılımının orijinal oyunu sahiplerinin bilgisayarlarının işlemcilerini daha fazla yorduğunu bu da oyuncular için dezavantaj olduğunu bildirdiler.

Kısaca söylemek gerekirse 7 Kasım 2017 tarihinde çıkacak olan Nioh: Complete Edition oyununda Denuvo güvenlik sistemi olmayacak.

9356

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.