İnceleme Farming Simulator 2017 inceleme

Farming Simulator 2017 inceleme

3 yıl önce     İnceleme
Farming Simulator 2017 inceleme

Oyun 25 Ekim 2016 tarihinde Focus Home Interactive tarafından piyasaya çıkmıştır. Oyunun bundan önceki versiyonlar aynı isimle fakat 2013 ve 2015 versiyonları şeklindedir. Oyunun belirli bir kitle tarafından sevilerek oynanması üzerine 2017 yılında daha da geliştirilmiş yapımcı firma tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun adından da anlaşılacağı üzere bir çiftlik simülatör oyunudur. Oyunun son versiyonu olan bu versiyonda sadece tarlaları ekip biçmekle ya da hayvan beslemekle yetinmiyoruz aynı zamanda 2015 versiyonuna mod olarak yapılan ormancılık 2017 versiyonunun orijinalinde mevcut bir halde karşımıza çıkıyor. Oyunun kontrollerine alışmak biraz zaman alabiliyor fakat çiftçilik ile uğraşmayı sevenlerin bu küçük ayrıntının üstesinden gelebileceği aşikar.

.
Oyunun eski versiyonlarında hem çiftçilik araçlarının kısmen az olduğu hem de birçok markanın isim hakkını alamadığını söyleyebiliriz. Fakat 2017 versiyonunda firma bu sorunların sitesinden gelmiştir ve 70’ten fazla marka ve 250’den fazla araç oyunun orijinalinde mevcut bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Oyuna başlandığında bir eğitim bölümü de mevcut aynı zamanda eğitim bölümüne başlamak sizin için sıkıcı bir durum oluşturuyorsa kariyerinize başladığınızda da oyun sizin kısa bir eğitim alabilmenizi sağlayan bir motora sahip. 

.
Tarlaya ekilebilen birçok ürünün bulunduğu oyunda hayvancılık seçenekleri olarak ise domuz ve inek besleme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Tarlaları ekmek, gübrelemek, balyalamak da oyunun içerisinde mevcut özellikler arasında yer alıyor. Aynı zamanda oyunun haritasının da geniş olduğu söylenebilir ve bu haritada hasatımızı satabileceğimiz birden fazla pazar bulunmakta. Pazardaki fiyatlar ise belirli aralıklarla değişmektedir yani hasatını yaptığınız ürünleri belirli bir süre depolarınızda bekletip kar etmek isterken fiyatları sürekli takip etmeniz gerekmekte ve zarar etmemek için satış zamanını doğru belirlemeniz gerekmektedir. Ormancılık seçeneği de mevcut olan oyun çiftlik işleri ile uğraşmayı seven ve simülatör oyunlara da sıcak bakan kişilerin sıkılmadan oynayabileceği bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.


İnceleme Ekibi Puanı: 7


Farming Simulator 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/104
İşlemci: 2 GHz Dual-Core Intel veya eş değerde AMD işlemcisi ya da daha üst seviye
Bellek: 2 GB RAM
Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTS 450 Serisi, AMD Radeon HD 6770 veya daha üstü (en az 1 GB VRAM)
Kullanılabilir Alan: 6 GB Boş Alan(HDD)

inceleme ekibi
16/02/2017

1321

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.