Oyun Fifa 17 Ultimate Team hakkında

Fifa 17 Ultimate Team hakkında

3 yıl önce     Oyun
Fifa 17 Ultimate Team hakkında

Fifa 17 yaptığı çıkışla bu sene Pes 17'nin oldukça önüne geçmiş bir durumda. Öyle ki Pes'in satış rakamları tüm dünya da düşüşte, durum böyle olunca Pes eski günlerini arar nitelikte. Her ne kadar toplumumuzda çok sevilmiş olsa da Pes, genel anlamda eleştiri almaya devam ediyor.

Peki Fifa 17 kusursuz mu?
Tabi ki de birçok hatası var, bu yazımızda özellikle Fifa'nın uzun süre deneyim kazandıktan sonra göze çarpan hatalarından bahsedeceğiz.

Fifa 17 incelememizde size oyunun artılarını, eksilerini sizinle paylaşmıştık. Yazımızda daha çok Fifa 17 Ultimate Team konusunu detaylandıracağız. Fifa 17 Ultimate Team bilgisi olmayan arkadaşları aydınlatmak gerekirse, Ultimate Team Fifa'nın diğer oyunculara karşı maç yapabilmemize olanak sağlayan hem lig, hem de kupa karşılaşmaları yapıp kendimizi test edebileceğimiz bir ortam.

Fifa 17 Ultimate Team oyuncu transferi, karşılaşmalarla her ne kadar eğlenceli bir ortam olsa da, birçok sinir bozucu tarafları da yok değil. Özellikle karşı rakiplerin oyun içerisinde benzer ataklar yaparak gol atmaları, zaman geçirmeleri, yükleme ekranında ki sorunlar gibi bazı problemleri mevcut. Dilerseniz gördüğümüz bu hataları başlık altında anlatalım.

Fifa 17 Ultimate Team'in eksileri

Rakibin zaman geçirmesi
Özellikle üst liglerde olan bu olay, rakibin 1 farkla veya 2 farkla öne geçtikten sonra son saniyelerde top çevirmesi ya da korner direğinin oraya gidip top saklaması gibi olaylardan ibaret. Evet gerçek futbolda da bunlar söz konusu, fakat oyun içerisinde rakip bu yönteme başvurunca topu almak neredeyse imkansız.

Benzer ataklarla gol atılması
Oyun içerisinde en olumsuz baktığımız durum ise benzer ataklar yapılarak gol olması. Bunun nedeni Fifa'nın hem defans sisteminin çok zor olması hem de kanat oyuncularına atılan topların içeri kat edip orta alandaki oyuncuya pas atmaları ve sonucun golle sonuçlanması. O kadar kanatlara oyun içerisinde top atılmasına rağmen orta kafa golleri neredeyse yok denilecek kadar az.

Yükleme ekranındaki sorunlar
Oyun içerisinde maça başlarken gelen yükleme ekranında fazlaca bekleyip, maça başlayamama, oyunun hata vermesi, donması, bağlantı kopması gibi sorunlar. Böyle bir sorunla karşılaşmaktan ziyade maç oynanmamış olmasına rağmen lig içerisinde puanımızı kaybediyoruz, bu da can sıkıcı olaylardan biri.

Mobil uygulama sorunları
Oyunun Google Play ve Apple Store'da mobil uygulamaları mevcut. Mobil uygulama sayesinde oyunu PC, PS4, XBOX platformları haricinde kendi hesabımızı yönetmemize olanak sağlıyor. Şöyle ki oyun içerisinde transferlerimizi, kadrolarımızı gibi formasyonları buradan takip edebilir veya değişiklikler yapabiliyoruz. Fakat mobil uygulamanın da bazı sorunları mevcut özellikle uygulama açılırken karşılaşılan beyaz ekran sorunu sayesinde uygulama açılmıyor ve sorunlarla karşılaşıyoruz.

Bu yazımızda Fifa 17'nin Ultimate Team ortamını eleştirdik ve gördüğümüz hataları sizin için derledik. Hatalar görmeye devam ettikçe yazımızı güncelleyeceğiz.

oyun haberleri
16/04/2017

1028

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.