Sinema / TV Hızlı ve Öfkeli 8 rekor üzerine rekor kırdı.

Hızlı ve Öfkeli 8 rekor üzerine rekor kırdı.

3 yıl önce     Sinema / TV
Hızlı ve Öfkeli 8 rekor üzerine rekor kırdı.

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren serinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 8, deyim yerindeyse sinemaları alt üst etti. Haftalar öncesinden sinema salonlarında ön siparişe açılan biletler, hızlı ve öfkeli serisini sevenleri sinemalara hücum etmesine yol açtı. Çok fazla sevilen seri her kesimden insana hitap etmesi ve sadece yarışan arabalardan ziyade farklı hikayeleri de içinde barındırması sonucunda sinema salonlarını darma duman etmeye devam ediyor.

İlk haftalarda bu kadar yoğunluk olması beklenen film, son 10 yıldaki çıkan filmler arasında en hızlı giriş ve en fazla kişi rakamlarına da ulaşarak Star Wars gibi geçmişi olan filmleri bile geride bıraktı. Filmin Dünya'daki izlenme rakamlarına göz atacak olursak, 533 milyon dolar gibi inanılması güç bir rekoru kapan film daha önceleri Star Wars: Güç Uyanıyor filmiyle arayı açmaya devam ediyor. Star Wars filmi geçtiğimiz yıllarda 529 milyon dolarlık hafta sonu açılış rekorunu kırmıştı. Şimdiyse tüm zamanların en iyi hafta sonu açılış rekoru tekrardan kırılarak Hızlı ve Öfkeli 8 filmi tahtın sahibi oldu. Bu rekora en büyük katkı ise Çin ve Rusya'dan gelirken Amerika Birleşik Devlerinde'de 100 milyon doları gördü.

Geçtiğimiz yıllarda Amerika'da film 148 milyon dolarla rekorunu kırmıştı. Bu yıl 100 milyon dolarda kalmasına rağmen Dünya'da çok fazla izlenmesi onu Box Office'de birincilik koltuğuna oturtmasını sağladı.

sinema haberleri
18/04/2017

1408

kere okundu

  1. Avatar oyagercek
    Film hızlı ve öfkeli serisi vs gayet iyide Paul Walker öldüktn sonra cok tadı kalmadı benim için..
    3 yıl önce