Sinema / TV John Wick 2

John Wick 2

3 yıl önce     Sinema / TV
John Wick 2

John Wick I

John Wick 1'i izlemeyen kişiler için şöyle küçük bir konusundan bahsedelim. Yönetmenliğini Chad Stahelski ve David Leitch  üstlendiği efsane film; Evlenip karısını tehlikeye atmamak için  emekliye ayrılmış eski bir tetikçinin öyküsüdür. Karısının ölümünün ardından ona bıraktığı tek varlığı olan köpeğiyle sakin bir hayat yaşamaktadır. Ta ki Karısına ettiği yemin yapılan klasik bir araba hırsızlığı ve rus mafyasının en önemli adamlarından birinin oğlunun evine girmesiyle bozulur. Böylece Jonh Wick’ in intikam öyküsü başlar.  Filmin başrolünde Keanu Reeves'i izleyeceğiz. Filmin kadrosunda ise Michael Nyqvist , Aıfie Allen , Willem Dafoe, Dean Winters yer almaktadır.

Vizyon Tarihi:  28 Kasım 2014
Yönetmen: Chad Stahelski
Ülke:  ABD
Tür:  Aksiyon, Gerilim:
IMDB:  7,2
Ödüller:  2 ödül ve 1 ödül adaylığı.
Bütçe:  $20,000,000
Hasılat:  $70,951,380

John Wick II

10 şubat 2017 ‘de vizyona giren serinin 2. devam filmi ise  içinde bulunduğu dünyanın derinlerine inip kesinlikle nefes kesen bir aksiyon filmi olarak bizlerle buluşuyor.  Bu devam filminin en ilgi çekici ve güzel tarafı aksiyon ve dövüş sahnelerinde neredeyse hiç dublör kullanılmamış olması. Hikaye’nin Roma’da , klasik ve modern yapılara taşıması filme ayrı bir hava katmış. Eğer birinci filmi sevdiyseniz ve aksiyondan anlıyorsanız kesinlikle 2. filme aşık olacaksınız.
Filmin başrolünde yine Keanu Reeves'i izleyeceğiz. Filmin kadrosunda Ruby Rose, Bridget Moynahan,  Peter Stormare, Laurence Fishburne gibi isimler de yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 10 Şubat 2017 (2s 3dk)
Yönetmen: Chad Stahelski  Chad Stahelski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon , Gerilim Aksiyon
IMDB: 8,6
Oyuncular:  John Leguizamo ve Common Keanu Reeves, Common, Laurence Fishburne

 

 

inceleme ekibi
13/02/2017

10205

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.