Oyun Kaptan Tsubasa'nın mobil oyunu geliyor

Kaptan Tsubasa'nın mobil oyunu geliyor

3 yıl önce     Oyun
Kaptan Tsubasa'nın mobil oyunu geliyor

Next Vizyon konferansında tanıtılan KlabGames Bei tarafından geliştirilen Tsubasa Dream Team oyunu Mobil olarakta çıkışını yapmaya hazırlanıyor.

90'lı yılların efsane çizgi filmleri arasında yerini alan Kaptan Tsubasa o zamanın çocuklarının gönlünde taht kurmuş bir isim. Bizi futbolu sevdiren ve futbol oynarken arkadaşlık kurmamızın üstüne basa basa öğütleyen zamanın en iyi çizgi filmlerindendir kendisi.

.
Çoğumuz sabah 6'da uyanıp Kanal D'yi açıp bir sonraki bölümü beklemezmiydik? Az bulunan oyun kasetlerini elimize geçirince saatlerce oynamazmıydık?

İşte Tsubasa çoğu 90'lı yıllarda yaşamış çocuğa bunları yaşattı ve yaşatmaya devam etmek istiyor.  Şöyle bir Tsubasa'nın çizgi film ve oyun geçmişine bakacak olursak; Tsubasa 80'li yılların sonlarında hem manga hem de çizgi film olarak piyasaya çıkmış bir futbol çizgi dizisidir. Tsubasa verdiği mücadelelerle Dünya'nın en iyi futbolcusu olup, Japonya'yı da Dünya'ya tanıtmak isteyen, Japonya'nın küçük bir kasabasında futbola başlayan bir futbolcudur. Nankatsu takımıyla yolculuğuna başlayıp, birçok zaferler kazanıp Dünya futboluna açılmaya çalışmasıyla hikayesi devam etmiştir.(Tsubasa çizgi filmi halen japonya'da devam etmektedir. Hikayeye göre Tsubasa şuanda 30'lu yaşlarında olup Barselona'da futbol oynamaktadır.)

.
Evet Tsubasa kimdir kısada olsa tanımını yukarıda yaptık. Tsubasa'nın oyunlarına az değinecek olursak; Tsubasa 90'lı yıllarda Kaset oyunları çıkmış ardından Oyunlarının Bilgisayarlar da ve GameBoy'larda yer almıştır. Bilgisayar ve Gameboylarda oynanabilen en bilindik oyunu Kaptan Tsubasa 2'dir. Bir diğer en bilindik oyunu ise PlayStation 2 platformunda oynanabilen Kaptan Tsubasa PS2'dir.

Bu oyunlardan sonra Tsubasa adına küçük oyunlar çıkmış olsa da hiçbiri eskisi tadı verememiştir. Tabi ki şimdi ki haberimiz bunu değiştirebilir niteliktedir.

.
Android ve iOS telefonların kullanımının ardından bir çok oyun piyasaya sürülmektedir. Tsubasa'da bu oyunlar arasında yer almaya hazırlanıyor. Bilgisayar üzerinden şuanda oynanabilen oyun için, ilk önce http://app.nicovideo.jp/watch/ap16 websitesine kaydımızı gerçekleştirip oyuna girişimizi gerçekleştirebiliyoruz. Şimdilik oyun tamamen japoncadır, anlaşılması bu yüzden gerçekten zor. Oyunda kart sistemine dayanmaktadır. Tsubasa 2 oynayan arkadaşlar oyuna yabancı kalmayacaktır, Tsubasa 2 oyunun web üzerinden oynanabilen ve mobil üzerinden oynanabilen versiyonları denilebilir. Bu kartlarda ki oyuncularla en iyi takımımızı kurup Dünya'daki diğer takımları yenip sıralamada yukarılara çıkmak hedefimizdir. Aşağıdan oyuna ait videoya göz atabilirsiniz.

 


.

.

.

oyun haberleri
30/03/2017

10538

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.