Teknoloji LG G6 modelini resmi olarak duyurdu

LG G6 modelini resmi olarak duyurdu

3 yıl önce     Teknoloji
LG G6 modelini resmi olarak duyurdu

Yeni LG G6 modeli mistik beyaz, astro siyah ve buz platinyum renklerinde alıcılarına sunulacak. Yeni LG modelindeki en önemli değişikliklerden birtanesi çıkarılabilir batarya özelliğinden vazgeçerek IP68 sertifikasıyla birlikte suya ve toza karşı dayanıklılığı tercih etmesi olarak göze çarpıyor. Su altında 1.5 metreye kadar 30 dakika dayanabilme özelliğine sahip olarak tanıtılıyor. G6 modelinde dikkat çekici bir başka özellik ise kameranın hemen altında parmak izi sensörünün yer alması. Ekranı 5.7 inç büyüklüğünde ve QHD+FullVision özelliğine sahip olacak ve CorningGorillaGalss 3 ile çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklılık özelliklerini de barındırıyor.

Cihaz 2.3 GHz iki çekirdek ve 1.6 GHz iki çekirdek ve dört çekirdekli olarak karşımıza çıkıyor. LG G6 32 ve 64 GB depolama kapasitesi, arttırılabilir hafıza seçeneklerini sunuyor ve 4 GB RAM kapasitesi bulunuyor. Telefonla birlikte GooglePlay üzerinden 200 Dolar değerinde oyun ve içerik elde edileceği de açıklandı fakat bunların ne olacağı kesin olarak bilinmiyor.

Cihaz şu an için Android 7.0 Nougat yüklü bir biçimde ve aynı zamanda şirketin yeni arayüzü UX 6.0 ile alıcılarına sunulacak. Cihazda 16 MP iki arka kamera ile 125 derece geniş açılı, ve 8 MP ön kamera ile 100 derece geniş açılı fotoğraflar çekebilmek mümkün. Aynı zamanda 4K ve 1080p Full HD video çekme özelliklerine de sahip. Son olarak batarya kapasitesi 3300 mAh olacak G6 hızlı şarj desteği de sunacak.

 

teknoloji haberleri
26/02/2017

1338

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.