Oyun LoL Kış Mevsimi, 2017 Şampiyonluk ligi

LoL Kış Mevsimi, 2017 Şampiyonluk ligi

3 yıl önce     Oyun
LoL Kış Mevsimi, 2017 Şampiyonluk ligi

4 Şubat Cumartesi günkü şampiyonluk ligi karşılaşmaları sürprizlerle doluydu. Takımlarda oyuncu ve koç değişikliklerinin yaşandığı, bu oyuncu değişikliklerinin de olumlu sonuçlar verdiğini gördüğümüz bir günü geride bıraktık. İlk maç Galatasaray Esports ile Galakticos arasında gerçekleşti. Galatasaray istediği performansı bir türlü maçın tamamına yayamıyordu. Bunun yanı sıra hafta içinde BrokenBladeTwitch yayınlarında rakip takımla ilgili olarak yormda bulunduğu için 2 maç yani 1 seri boyunca men cezası aldı. Bu cezanın ardından Galatasaray cephesinde üst koridorda Galakticos maçında Smoke performans sergiledi. Smoke’unperfoırmansıBrokenBlade’i aratmadı.

.
Aynı zamanda Galatasaray maç öncesinde koç değişikliğine de gitti. İlk 2 haftada takımın başında bulunan Daisyx’in yerine Vorborg getirildi. Bu koç değişikliğinin Galatasaray’a iyi geldiğini söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. İlk maçta maçın adamı olan SmokeNautilus şampiyonuyla 3/0/6lık bir KDA ile olmayı başardı. İkinci maçta ise 4/1/11lik KDA ile oynayan AbbedaggeOrianna şampiyonuyla maçın adamı olmayı başardı. Galatasaray Galakticos maçında dikkat çeken bir başka nokta ise Galatasaray’ın 2 maçta da 2 kritik ve tehlikeli baron kararı almasıydı. Fakat Galatasaray aldığı bu baron kararlarında baronu çaldırmadı ve bu seriden 2-0lık galibiyetle ayrılmayı bildi.BrokenBlade’in yerine zorunlu bir değişiklikle seride oynayan Smoke etkileyici bir performans sergiledi demek yerinde olacaktır.Galakticos ise geçen hafta aldığı Supermassive karşısında aldığı galibiyetle özgüvenleri yerine gelmişti fakat Galatasaray karşısında alınan bu mağlubiyetle birlikte kış mevsiminde herşeyin çok değişken olacağını bir kez daha gözlerimizle görmüş olduk.

.
Günün ikinci maç ise 1907 Fenerbahçe Espor ve Dark Passage.BKM Express arasında gerçekleşti. Bu karşılaşmada ise alt koridorunda bir değişikliğe giden Fenerbahçe’nin sergileyeceği performans merak konusuydu. İlk 4 maçta oynayan Elysion ve Un1tback’in yerine Padden ve Japone bu maçta tercih edildi. Zaten ilk 4 maçta eleştirilen Fenerbahçe alt koridoru için bu maç özelinde alt koridor değişikliğinin bir fark yarattığını söylemek doğru olacaktır. İlk maçta maçın adamı seçilen isim Thaldrin oldu. Thaldrin ilk maçta Jayce ile 6/0/8lik bir KDA ile oynadı. 2.maça çıkarken Dark Passage maça üst koridorda ilk maçta beklenen performansı sergileyemeyen Bwipo yerine Hioss’u alarak maça başladı.

.
Fakat bu değişiklikte Dark Passege cephesine istediği sonucu getirmekte yararlı olmadı. Değişen Fenerbahçe alt koridoru bu maçlarda iyi bir performans sergilemeyi başardılar ve gelecek maçlarda da bu ikilinin alt koridorda oynadığını görmek bir sürpriz olmayacaktır. 2.maçın adamı maç sonunda 4’te 4 yapmayı başaran Padden oldu. Padden bu etkileyici performansı Varus ile sergilemeyi başardı. Bu seriyi Fenerbahçe 2-0 ile kazanmayı bildi.

.
Günün son maçı ise HWA Gaming ile Oyunfor.Crew arasında gerçekleşti. İlk maçta Lee Sin performansı ile güzel bir oyun sergileyen Mojito 5/1/7lik KDA ile maçın adamı olmayı başardı. Burada geçen hafta güzel bir Kha’Zix ile güzel bir performans sergileyen Trix’in istediği performansı sergileyememesi de etkili olabilir. İkinci maçta ise maçın adamı Jhin ile 7/0/3lük KDA sergileyen Madess olmayı başardı. Fakat ikinci maçta Elwind bir pozisyonda HWA’nın 2 taşıyıcısını birden öldürdü ve çok az bir canla kaçmayı başardı ve bu savaşta Crew katliam yapmaya çok yaklaşmıştı. Bu savaş sonrasında 4 kişiyi birden kaybeden HWA ise ejderi ve baronu da Crew ekibine bıraktı. Bu savaşın maçın kazanılmasında büyük etki yarattığını söylemek doğru olacaktır ve bu noktada da Shen performansı ile iki maçtada beğenilen Elwind’in hakkını teslim etmekte yerinde olacaktır. Bu seriyi 2-0 ile Crew kazanmayı başarmıştır.

inceleme ekibi
05/02/2017

1111

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.