Oyun Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 2.gün

Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 2.gün

3 yıl önce     Oyun
Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 2.gün

Bugünün maçlarından en dikkat çekici maç olarak göze çarpan maçlardan biri 1907 Fenerbahçe ile Team Aurora arasındaki maçtı. Bu seriye 1907 Fenerbahçe üst koridorda Thaldrin, ormanda Reach, orta koridorda Frozen, alt koridorda da Padden ve Un1tback ile çıktı. Team Aurora ise üst Koridorda Atom, ormanda Taikki, orta koridorda Avenuee, alt koridorda da Ruvelius ve Zergsting ile çıktı. ilk çamta Fenerbahçe üst koridorda Jayce, ormanda Rumble, orta koridorda Aurelion Sol, alt koridorda da Ezreal ve Karma şampiyonlarını aldılar. Aurora ise üst koridorda Gragas, ormanda Ivern, orta koridorda corki, alt koridorda Jhin ve Thresh şampiyonlarını tercih ettiler. İlk kan serinin 3. dakikasında orta koridorda 1’e 1 de Frozen’dan geldi.

.

Maçın ilk 10 dakikalık sürecinde üst koridorda Thaldrin ve orta koridorda Frozen minyonda rakiplerine göre iyi bir performans sergilediler. Maçın 12. dakikasında Thaldrin alt koridora ışınlan kullanarak burada bir baskı oluşturmaya çalıştı ve 1 de skor almayı başardı fakat bu arada Atom üst koridorda kuleye hasar vermeyi tercih etti ve kulenin yarı canını almayı başardı. Maçın 15. dakikasında ise Ivern buraya bir baskın yaparak 1 skor ve ilk kuleyi almayı başardılar. Bu pozisyonun devamında Reaxh ve Frozen üst koridora gelerek burada bir kule ve Taikki skorunu almayı başardılar. Aurora ilk ejderi dakika 17’ de dağ ejderi ile almayı başardı ve sonrasında orta koridor kulesini de alarak bu dakikaya kadar Fenerbahçe lehine olan altın farkını eşitlemeyi başardılar. 22. dakikada alt koridorda yapılan 5’e 5 savaşın sonunda Aurora 2 kule ve 3 skor almayı başardı ve buradan okyanus ejderine doğru bir rotasyon yaparak altında 3 bin kadar öne geçmeyi başardılar. Maçın 30. dakikasında öncelikle Fenerbahçenin ormancısı Reach’i almayı başaran Aurora önce alev ejderini, ardından Frozen skorunu ve sonrasında baronu almayı başardı ve aradaki altın farkını 5 bine kadar çıkardı. Maçın 35. dakikasında baron güçlendirmesi ile gelen Aurora tüm inhibitörleri açmayı başardı ve kadim ejderi de alarak maça son noktayı koymayı başardı. Bu maçta maçın adamı seçilen ism 2/1/10 KDA ile oynamayı başaran Taikki oldu. Fakat Aurora ekibinde aynı zamanda 2/0/8 KDA ile oynayan Ruvelius ve 5/1/4 ile oynayan Avenuee’de iyi bir performans sergilediler.

.
İkinci maçta ise Aurora üst Koridorda Shen, ormanda Evelynn, orta koridorda Corki, alt koridorda ise Kalista ve Braum ile maça çıktılar. Fenerbahçe ise üst koridorda Gangplank, ormanda Graves, orta koridorda Xerath, alt koridorda ise Jhin ve Nami şampiyonlarını tercih ettiler. Bu maçta 3. dakikada ilk kanı Un1tback Ruvelius skoruyla almayı başardı. Aynı dakikada üst koridora baskın yapan Graves skor almayı başardı. Bu skorlara Aurora alt koridora Evelynn tarafından yapılan baskın ile karşılık verdi ve Taikki sonrasında üst koridora da bir baskın gerçekleştirerek skoru eşitlemeyi başardı. Maçın 10. dakikasında Aurora maçın ilk ejderi olan alev ejderini almayı başardı. Maçın 12. dakikasında Atom alt koridor kulesinin alınmasını skor verme pahasına önleyerek Aurora’nın ilk kule kanını almasını sağlayan isim oldu. Hemen ardından alt koridora gelen TaikkiEvelynn ile birlikte 3’te 3 yapmayı Shen’in de ulti desteğiyle başardı. Maçın 16. dakikasında ise Aurora 2. alev ejderini almayı başardı. Maçın 20. dakikasına geldiğimizde orta koridorda baskı kuran Aurora burada 3 skor aldıktan sonra orta koridordan ve üst koridordan da 1’er kule almayı başararak altın farkını açtılar. Sonrasında maçın ve kendilerinin 3. ejderi olan okyanus ejderini de almayı başardılar. 25. dakikaya geldiğimizde ise Taikki skorunu vermesine karşın Aurora baronu, 28. dakikada da dağ ejderini almayı başardı. Maçın 32. dakikasında baronu ikinci kez almayı başaran Aurora bu güçlendirmeyle birlikte 3 inhibitör, 1 nexus kulesi ve 1 de okyanus ejderi aldıktan sonra maçın 36. dakikasında maçı ve seriyi kazanmayı ve Şampiyonluk Liginde Fenerbahçe’yi geride bırakarak 4. sıraya yükselmeyi başardı. Bu maçta da harika bir performans sergileyen Taikki 10/3/7’lik KDA’sı ile maçın adamı olmayı başardı.

 

inceleme ekibi
19/02/2017

1063

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.