Teknoloji Pc kamerasıyla kalp hızı ölçülebilecek

Pc kamerasıyla kalp hızı ölçülebilecek

3 yıl önce     Teknoloji
Pc kamerasıyla kalp hızı ölçülebilecek

Japonlardan bir yenilik daha geldi. Japon firmalarında Panasonic, kamera sayesinde kalp hızını ve kalp hareketlerini ölçümünü yapan bir teknoloji geliştirdi.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada "Bu teknoloji sayesinde kalp ritimlerinin kaydedildiğini ve kalp hızının ölçüldüğünden" bahsedildi.Panasonic'ten gelen bir diğer açıklamaysa koşan veya hareket halinde olan bir sporcunun kalp ritimlerini hesaplayıp bu verilere dayanarak çalışmalarını gerçekleştirebilmesi için yararlı olabileceğinden bahsedildi.

Peki bu yazılım nasıl çalışmakta ?
Geliştiriciler yazılımın çalışma şeklinin çok basit olduğunu, yazılımın kalp atış hızını, kamerayla izlenilen kişinin ışık yansımalarının izlenmesi sonucunda hesaplanıp verilerin kaydedilmesi sonucunda belirli algoritmalardan geçirilip, sonucu ekranda görebilmemize olanak sağladığını belirtildi.

Son olarak ise, bu yazılım özel bir kameraya ihtiyaç duymuyor, standart evde kullandığımız kameralarla bile ölçüm yapabilmemiz mümkün bu yazılım sayesinde, bu da demek oluyor ki özel kesimlere hitap ettiği kadar herkes de kullanabilme fırsatını yakalayabilecek. Yazılının 2018 yıllarında pazarlanabileceği belirtilmekte.

teknoloji haberleri
28/02/2017

1337

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.