Oyun Pokemon Go'yu oynayan kaldı mı?

Pokemon Go'yu oynayan kaldı mı?

3 yıl önce     Oyun
Pokemon Go'yu oynayan kaldı mı?

Nintendo efsanevi çizgi filmi hayata geçirerek şimdiye kadar hepimizin bildiği gibi paraya para demedi. Öyle ki ilk çıktığı günleri hepimiz hatırlarız. Dünya’yı kasıp kavuran oyun herkesin telefonlarında yer almış ve çılgınlar gibi oynanmaya başlamıştı. Öyle ki birçok ünlü oyun hakkında deneyimlerini paylaştı veya oyun için şarkılar dahi yapıldı.

Ardından sıradanlaşmaya başlayan oyun ve oyun içerisinde birçok eksikliklerinin oluşu birçok oyuncuyu Pokemon Go’dan soğuttu. Yavaş yavaş kullanıcılarına veda eden Nintendo son zamanlarda yaptığı güncellemelerle eski günlerine geri dönmenin peşinde koşuyor.  Son yılların en kazançlı oyunu olmayı başaran yapım, her geçen gün küçülmeler yaşasa da kullanıcı bakımında hala diğer birçok oyunlara göre ön sıralarda yer almaya devam ediyor.

Son yapılan resmi açıklamaya göre Pokemon Go’nun aktif olarak 65 milyon kullanıcısı mevcut. Her ay güncellenen bu liste, Nintendo’ya her ay 30 milyon dolarlık da kazandırmaya devam etmekte. İlerleyen süreçlerde Nintendo oyun için neler yapar bunu bilmesek te, Pokemon Go’nun daha uzun süre geniş çaplı kullanıcısı olacağını düşünmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde kazandıkları İngiliz Sinema veTelevizyon Sanatları Akademisi 2016’nın en iyi oyunu seçilmesi bu düşüncemizi destekler nitelikte.

oyun haberleri
10/04/2017

1047

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.