İnceleme Psychonauts in the Rhombus of Ruin inceleme

Psychonauts in the Rhombus of Ruin inceleme

2 yıl önce     İnceleme
Psychonauts in the Rhombus of Ruin inceleme

21 Şubat 2017 tarihinde DoubleFineProductions tarafından, Playstation 4 platformu için geliştirilen, macera ve platform türündeki oyun olarak karşımıza çıkacak. Fakat oynayış bakımından platform oyunundan çok macera oyun kategorisine daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bulmacaları çözmenize yardımcı olabilecek ipuçlarını bulmak için çevreye çok dikkatli bakmalısınız. Oyun genel olarak sürükleyici fakat göze çarpan 2 olumsuz özelliği olduğu söylenebilir. Bunlardan birincisi oyunun iki saat sonra Campaingmoduna geçtiğinizde oyun sona eriyor ve bulmacaların çoğu basit çözülebilirliğe sahip.

Oyun çekici olmasına rağmen sonu çok ilgi çekecek şekilde değil yani tüm hikaye basit bir görev etrafında toplanıyor. Yönlendirdiğimiz kahraman Raz ve onun Psikonotları (Sasha, Lili, Milla ve CoachOleander) Lili’nin babasının kendilerine verdikleri bir öğüt üzerine Bermuda Şeytan Üçgeni’ne giderlerken uçakları Rhombus Of Ruin’e çarpıyor ve mürettebat yakalanıyor. Kahramanımız ve Psikonotlarının görevi bu mürettebatı kurtarmak.

İlk oyunun üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen karakterleri rahatlıkla tanıyabiliyorsunuz. Oyun tema olarak fazla gelişmiş değil. İlk olarak uçak düşüyor ve insanları hızlı bir biçimde kurtarıyorsunuz, sonrasında kötü karaktere karşı savaşıyorsunuz ve onu yeniyorsunuz. Oyun iki saat gibi kısa bir sürede bitiyor. Yapay zeka çok fazla gelişmiş değil. Kötü adamın neden insanları kaçırdığını öğrenmek için onun zihninde bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz fakat buda çok kısa bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda kurtardığınız her karakter için bir psişik yetenek kazanıyorsunuz bu nedenle de tüm karakterleri kurtarana kadar oyunda az da olsa sıkıntı yaşamanız normal. Oyun güzel ve sürükleyici olsa da genel olarak bulmacaların kolay bir şekilde çözülecek bulmacalar olması oyunun eksi yönünü oluşturuyor.

+ Sürükleyici bir hikayesi oluşu
+ Karakterlerin oyunla ve hikayeyle örtüşmesi
- Oyunun senaryosunun kısa oluşu
- İçerisindeki bulmacalar kolaylık çözülebilmesi
- Senaryoya gerekli önemin verilmemesi


İnceleme Ekibi Puanı: 6

inceleme ekibi 

26/02/2017

826

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.