Sinema / TV Seven Sisters Filminde Bizi Neler Bekliyor

Seven Sisters Filminde Bizi Neler Bekliyor

3 yıl önce     Sinema / TV
Seven Sisters Filminde Bizi Neler Bekliyor

Gelecek ne kadar korkunç olabilir?
Adeta tüm dünya bu soruya cevap arıyor. Edebiyatın son döneme damga vuran kitaplarına baktığımızda en temel konunun distopya olduğunu görüyoruz. Kitaplardaki bu kurgu gelişimi sinemanın reaksiyonunu da etkiliyor. Son dönemin en gündeme oturan ve yüksek bütçe harcanan filmleri distopya kurgular üzerinden yükseliyor. Yedinci hayat filmi de bu örneklerden biri. Distopya kitap serileri bir anda distopya film serilerine dönüşüyor. Tabi bu filmimiz bir roman uyarlaması değil ama konuya bakınca bundan iyi kitap çıkar diyor insan. Noomi Rapace’nin başrollerini oynadığı ve hatta bütün rollerde neredeyse sadece onun olduğu ilginç bir film. Kurgu olarak yakın gelecek teorilerine bir alternatif oluşturan senaryosu şöyle; İnsanların hızlı çoğalması sonucu dünya giderek kalabalık bir hal alır.

Ekonomi ve sosyal hayat çöküştedir ve yönetim buna getirdiği yasa ile çözüm bulacağına inanıyordur. Yasa, her ailenin yalnız bir çocuğu olabileceği şartı ile yürürlüğe girer. Doğan diğer çocuklar ise uyutma politikası ile devlet tarafından toplanıyorlardır. Çözümün bulunduğu ve dünyanın daha iyi bir yer olduğu gün uyandırılacaklardır. Tüm sistem aksaklığı içerisinde yediz yani birbirine tıpatıp benzeyen kardeşlerin hikâyesine tanık oluyoruz. Filmin kurgu itibari ile farklı ve dikkat çekici.

Oyunculuklar da aynı şekilde tatmin edici fakat senaryoda ciddi soru işaretleri önümüze çıkıyor. Ve o sorular sonucu film bittiğinde aksiyon sahneleri ile soru işaretleri sadece aklımızda kalıyor. Bununla yetinebilirim diyorsanız eğer, izleme listenize ekleyebilirsiniz. Her şey bir yana filmin dünya genelinde gerçekten olma olasılığı olan bir olaya dikkat çekmesi de takdir edilesi bir detay. Kimi bilim insanlarına göre, düzensiz yaşam ve aşırı nüfus artışı dünyanın sonunu getirecek olasılıklardan yalnızca biri.


Yönetmeni: Tommy Wirkola
Senaryo yazarları: Max Botkin, Kerry Williamson
Film oyuncu kadrosunda ise; Noomi Rapace, Glenn Close, Willem Dafoe, Marwan Kenzari Robert Wagner, Gibi isimler yer alıyor.

1493

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.