İnceleme The Last of Us 2 inceleme

The Last of Us 2 inceleme

3 yıl önce     İnceleme
The Last of Us 2 inceleme

Naughty Dog tarafından 2017 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi heyecanla beklenen aksiyon, macera, korku ve hayatta kalma türündeki oyunun piyasaya çıkacağı 3 – 4 Aralık 2016 tarihinde düzenlenen PlayStation Experience etkinliğinde sevenlerine duyurulmuştur. Oyun 2014 yılında çıkarılan TheLast Of Us oyununun devamı niteliği taşımaktadır. Oyunda bulaşıcı bir hastalık sonucunda insanlar diğer insanlara saldıran yaratıklara dönüşürler. Böyle bir ortamda hayatta kalmaya çalışan insanlar gruplar halinde yaşamaktadırlar.


.
Oyunda bir yandan hastalık sonucu değişim geçiren yaratıklarla bir yandan da hayatta kalmaya çalışan diğer gruplarla olan mücadele temel alınır.Birinci oyun ilk olarak playstation 3 platformuna çıkmış daha sonra geliştirici firma tarafından 1080 p çözünürlük ve daha gelişmiş grafikler ile playstation 4 platformuna da çıkarılmıştır ve TheLast Of Us 2 oyununda da bu yeni oyun motoru kullanılacaktır. Geliştirici tarafından çıkarılan Thelast Of Us ve Uncharted 4 oyunlarında da kullanılan yeni oyun motoru oyuncular tarafından çok beğenilmiştir.


.
Oyun temel bir senaryo üzerinden yürümektedir. Bu senaryo içerisindeki bölümleri tamamlamak için zaman zaman hayatta kalmaya çalışan gruplarla zaman zaman da hastalık kapmış olan yaratıklarla çatışmalar gerçekleştirilmekte ve aynı zamanda oyunun içinde bazı bulmacalarda bulunmaktadır. Oyunda kullanılan silahlar, araç ve gereçler oyun içinden toplanan malzemelerle geliştirilmekte ve yine oyun içinden toplanan malzemeler ile karakterimizin canı iyileştirme gibi özellikler bulunmaktadır. İlk oyunun senaryosu ise kısaca şu şekildedir; Ellie bulaşıcı hastalığa karşı bağışıklığı olan küçük bir çocuktur ve bir şekilde yolları Joel ile kesişir. Ellie’nin virüsten kurtuluş için yol arayan Ateşböcekleri adlı grubun kampına gitmesi gerekmektedir ve JoelEllie’yi oraya götürmekle sorumludur. Birlikte kat ettikleri uzun yolculuktan sonra JoelEllie’yi salgın hastalığın en başında ölen küçük kızının yerine koyar ve aralarında duygusal bir bağ gelişir.


.
Oyunun sonunda JoelEllie’yi öldürüp bağışıklığın temel sebebini bulmaya çalışan Ateş böceklerinden kaçırır. İkinci oyun bundan 5 yıl kadar sonrasını konu alıyor. Bu oyunun fragmanında Ellie gitar çalarken görülmektedir fakat gitar çaldığı evde bir sürü insan cesedi bulunmaktadır, Ellie’nin ise elleri ve yüzü kanlıdır. Ellie şarkısını bitirdikten sonra hepsini bulup öldüreceğini söylemektedir fakat bu intikam duygusunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. İkinci oyunun senaryosunun ne olacağı ise sevenleri tarafından tartışma konusu oluşturmaktadır ve bu konu ile ilgili olarak birçok senaryo ortaya atılmıştır. Fakat oyunun senaryosunun ne olacağı oyun çıkana kadar tartışma konusu oluşturacak gibi görünmektedir. TheLast Of Us oyununun çıkış tarihi tam olarak bilinmese de Amazon tarafından ön sipariş alımları başlamıştır. Oyunun çıkış tarihi kesin olarak bilinmediğinden oyun ellerine ulaştığı zaman ön sipariş verenlere vakit kaybetmeden gönderileceği belirtilmiştir.


İnceleme Ekibi Puanı: 8

inceleme ekibi
01/02/2017

9592

kere okundu

  1. Avatar Anilturki
    Pcye cikacakmi acaba biri yesillendirebilirmi
    3 yıl önce