İnceleme Titanfall 2 inceleme

Titanfall 2 inceleme

3 yıl önce     İnceleme
Titanfall 2 inceleme

Titanfall yıllar önce çıktığında herkes tarafından konuşulan oyun olmuştu. O zamanlar PS4'e çıkmaması karşılık adından yeterince söz ettirmiş online oynanışı ile bizi cezbetmişti.
Eksiklikleri var mıydı vardı tabi ki.Hikaye modu başlı başına kötüydü, bu yüzdendir olsa gerek çok fazla oyuncu kaybına uğrayan oyun, online modda'da düşen user sebebiyle oynanamaz hal aldı. Bir ara oyun 10 dolara kadar fiyatını çekip, tüm ek paketlerini bedavada yapsa şirket istediği oyuncu sayılarına ulaşamadı. Piyasaya 2.5 sene sonra tekrardan gelecek oyun, tüm platformlarda çıkacağını açıklayan şirket geçmişte ki gibi bir hatalar yapmamasını temelli ediyorduk.

Naptın sen Titanfall 2

Neyse ki temellimiz gerçekleşti ve oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4'e çıkışını gerçekleştirdi. Fakat çıkış tarih olarak öyle bir tarihe denk geldiler ki, Battlefield 1 ardından Call of Duty: Infinite Warfare gibi tarihlerde çıkışı oyunu zor duruma düşürdü ve satış rakamlarında düşüşler yaşandı. Fakat oyunun yapısı olsun, grafikleri olsun diğer tüm içeriğiyle birlikte Battlefield 1 gibi oyunlara kafa tutmayı başardı ve kendisini de bu konuda kanıtladığını düşünüyorum.


.
Oyunun geliştiricileri oyuncularına büyük önem veriyor

Tifanfall 2, 2 ay kadar önce karşımıza bir beta testiyle çıktı geldi, bazı kesimler tarafından beta testindeki eksiklikleri yüzünden olumsuz eleştiriler alan şirket oyuncularını kırmamış ve dikkate almış olsa gerek ki, bizi full oyununda birçok değişikliğe imza attığına şahit etti. Geliştiricisi Respawn azımsanmayacak kadar birçok değişimi bu kadar kısa sürede başarması bizler tarafından da takdir topladı. Oyun çıkmasıyla birlikte bu olumsuz eleştiriler çok kısa sürede olumlu eleştirilere dönüştü.

Senaryo modu sıcağı sıcağına geldi

Bu sene geçmiş yıllardaki hatasını düzeltir nitelikte olsa gerek, online modun yanında senaryo modu da barındırıyor oyunumuz. Her ne kadar senaryo modu zor olsa da ve birçok oyun sadece senaryo modu için yapılıyor olsa da, hakkını yememek lazım Titanfall 2'ninde kendi çapında bir senaryosu var, dersine iyi çalışan Titanfall 2 geliştiricileri bu sene tüm detaylarla uğraşmışlar çalışıp didinmişler.
birinci oyunda hikaye modu aslında az da olsa vardı. Online karşılaşmalar üzerine yapılmış haritaların birbirleriyle birleşmesi sonucunda oluşmaktaydı. Şöyle demek daha doğru olacak, bir liste gibi yapılmış ve öyle sunulmuşu o yüzden oyun bizi içine çekememiş ve kopuk kopuk sahnelerden oluşması aslında oyunda tam anlamıyla bir senaryo yok gibi hissettiriyordu.

İşler değişti
Artık işler değişmiş başından sonuna kadar soluksuz oynayabileceğimiz tek kişilik hikaye modu mevcut oyunda. Oyunun hemen başında bize kısa bilgiler veriliyor, pilotlar ve oyunun yapısıyla ilgili olarak. Peki biz kimiz? sorusuna cevap verecek olursak, bizde Jack Cooper adında başlarda sadece pilotluk eğitimi alan askeriz. Başlarda dedim çünkü pilot eğitimi alırken, kendimizi savaşın içinde bulup zorunlu bir şekilde pilot oluyor ve farklı bir hayata giriş yapıyoruz.


.
Hikaye kısa ama sürükleyici
Çok kısa olan hikayesi hemencecik bitiyor, fakat sürükleyici bir hikayeye ve oynanış var oyunda. Bosslar, savaşarlar, hikayede ki duygusallığın ağır basması, aksiyonu iyi ayarlanmışa ama hikayesi kısa tutulmuş bir oyun yapılmış.
Çoklu oyuncuda başarılı geçmişe sahip oyunumuz, üstüne koyarak devam ediyor ve kendini her konuda geliştirmeye çalışıyor.

Muhteşem 3'lü
Bu yıl en çok oturup ta zaman geçirip zevk aldığım üç oyun Battlefield 1, Call of Duty: IW ve Titanfall 2  oldu. Titanfall'ın en iyi yönlerini tek bir havuza koyup üzerine yeni iyi özellikler getiren geliştiriciler zevk alabileceğimiz bizi üzmeyen bir oyun çıkarmışlar. Hızlı ve aksiyon dolu bir hikaye, online modda heyecan isteyenler Titanfall 2 yi alsınlar derim. Titanfall 2 yıl yeni başlamasına rağmen şimdiye kadar çıkan en iyi aksiyon oyunlarından biri olmuş.


İnceleme Ekibi Puanı: 8


 

Titanfall 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
Win 7/8/8.1/10 64bi
Intel Core i3-3600t veya eşdeğer işlemci
8GB of RAM
NVIDIA Geforce GTX 660 2GB veya AMD Radeon HD 7850 2GB ekran kartı

Titanfall 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Win 7/8/8.1/10 64bit
Intel Core i5-6600 veya eşdeğer işlemci
16GB of RAM
NVIDIA Geforce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 8GB ekran kartı

inceleme ekibi
29/01/2017

9618

kere okundu

  1. Avatar ramazonkorkmaz
    Black Friday indirimlerinde kaaçırdığım şimdi tekrardan arayışı girdiğim oyun olr kendisi, keşke alayımdm şimdi anca inceleme okuyorz alsakmı die heveslenip duruorz :(
    3 yıl önce
  2. Avatar mami
    oynamanızı şiddettle tavsiye ettiğim campaign'e sahip oyuncaz.. hatta aldığınızda direk atlamayın multiye ilk önce single başlayın
    3 yıl önce