Oyun Uncharted The Lost Legacy Contains hakkında bilgiler geldi

Uncharted The Lost Legacy Contains hakkında bilgiler geldi

3 yıl önce     Oyun
Uncharted The Lost Legacy Contains hakkında bilgiler geldi

Uncharted serisinin yeni çıkacak oyunuyla ilgili bilgiler 8 Mart 2017 tarihinde EddieMakuch tarafından güncellendi. Oyunla ilgili olarak NaughtyDog tarafından bugüne kadar geliştirilmiş en geniş kapsamlı oyun olarak belirtiliyor. Bu özelliğiyle oyuncularına daha gerçekçi bir keşif hissi sunmayı planlıyor. Yeni oyunda Western Ghats seviyesinde şelaleler, akıntılar, kayalar gibi birçok görselin de gerçekçi bir biçimde yer alması planlanıyor.

Aynı zamanda yeni oyunda da Uncharted 4’te kullanılan cip ve cipte bulunan vinçin de bulunacağı söyleniyor. Ayrıca NaughtyDog'un bu oyuna kadar oyunculara bu kadar fazla içerik ve ekstra keşfetme hakkı tanımadığını söylüyor. Aynı zamanda Game Informer’a yaptığı açıklamada daha fazla koleksiyon, yeni silahlar, ekstra karşılaşmalar ve karakterler arasındaki diyaloglar için özel tetikleyiciler olacağını belirtiyor. Legacy oyununda yönlendirilebilir tek karakteri olan Chole, Drake’in kullandığı gibi bir not defterine sahip olmayacak bunun yerine etkinlikleri kaydetmek için ve ayrıca not almak için bir telefon kullanacak. Bu oyun için düşünülen bir nokta oyunda yönlendirilebilir karakter olarak CassieNathan olması düşünüldü fakat NaughtyDog elinde silah olan küçük bir kızın yanlış olacağını düşündü.

Oyunun kısa bir hikayesini de yönetmen ShaunEscayg açıklıyor. Chloe ve NadineHindu tanrısı Ganesh'in hikayesini onurlandırmak için Hindistan'ın Hoysala kentinde saklanan bir mücevheri ortaya çıkarmak amacıyla bu maceraya atılıyorlar. Bu mücevher gerçekte varolmamış ve NaughtyDog tarafından oluşturulmuş bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Ganesh’in hikayesine tam olarak hakim olabilmek için Chole’nin öyküsünün de anlaşılması gerektiğini, bu iki hikayenin iç içe geçmiş halde bulunduğunu söylüyor. Ayrıca Chole’nin hikaye başlarken bu macerayla ilgili bir fikre sahip olduğunu fakat bu fikrin hikayenin sonlarına geldiğinde değiştiğinin altı çiziliyor. Yetkililer dinsel düzeyde rahatsızlık yaratmamak için doğru insanlara danışma konusunda ve ayrıca bu bölgede yaşayan insanları doğru yansıtmak adına da büyük çaba harcadıklarını söylüyorlar.

 

inceleme ekibi
oyun Haberleri
09/03/2017

1067

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.