Sosyal Medya Viber’de gizlilik ve güvenlik sistemi değişiyor

Viber’de gizlilik ve güvenlik sistemi değişiyor

3 yıl önce     Sosyal Medya
Viber’de gizlilik ve güvenlik sistemi değişiyor

Viber, dünya çapında 800 milyonu aşkın kullancıyı sahip Facebook Messenger, WhatsApp benzeri bir uyguluma olarak geçmiş yıllarda piyasaya sürülmüştü. Her ne kadar tam anlamıyla onlara yetişemese de arada ki açığı kapatmaya niyetli. Sürekli kendini yenilen ve özellikler getirilen uygulama son olarak uzun süredir kullanıcılarının beklediği bir kendini yok eden sohbet sistemini kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.  iOS ve Android platformlarına gelecek olan gizli sohbet özelliği yakında kullanıma hazır hale geleceği gelen bilgiler arasında. Bu yenilik sayesinde  gizliliğe ve güvenliğe ne kadar önem verdiğini göstermeye çalışan uygulamanın detaylarını sizinle paylaşalım.

Viber’de gizli sohbetlerde geçmişi silme özelliği

Artık gizli sohbet özelliği sayesinde kullanıcıların içi en azından biraz daha rahatlayacak. Çünkü sohbetlerimiz bir limite ulaştığında geçmişteki konuşmaları silecek. Bu silme işlemini ayarlarını ise biz yapabileceğiz. Örneğin hangi konuşmalar için ne kadar süre geçtikten sonra yazışmaları sileceği kullanıcılara bırakılmış.
Gizlilik özelliğine gelecek bir başka yenilik ise, uygulama açıkken ekran görüntüsü alındığında iOS kullancılarına bu durumu bildirmesi, Android kullanıcılarında ise ekran görüntüsü almayı tamamen engelleyen bir sistem mevcut.  

Gizlilik ve Güvenlik olarak daha da farklı yenilikler getirileceğini ve buna çok önem verdiklerini belirten geliştirmeciler, şimdi ki yapılan özelliğin ise haftaya pazartesi (20.03.2017) gibi iOS ve Android platformlarına gelmesi bekleniyor.

inceleme ekibi
sosyal medya haberleri
13/03/2017

2211

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.