Sosyal Medya Yahoo Hesaplarının Hepsi Hacklendi

Yahoo Hesaplarının Hepsi Hacklendi

2 yıl önce     Sosyal Medya
Yahoo Hesaplarının Hepsi Hacklendi

Geçmişteki en büyük internet devlerinden biri olan Yahoo, geçtiğimiz senelerde Amerikan’ın telekomünikasyon devlerinden Verizon satın almıştı. İç karışıklıklar ve tutarsız yönetim politikaları sayesinde değeri geçmişe göre tamamen eriyip gitti.

Satın alımı gerçekleştikten sonra Verizon tarafından yapılan araştırmalar gösterdi ki Yahoo’nun geri döndürülemez sorunlarının olduğu. Bu sorunlardan en önemlisi Yahoo hesaplarının geçtiğimiz yıllarda haclendiği yönünde. Verizon tarafından yapılan açıklamaya göre, 2013 yılında Yahoo’nun birçok hesabı eklenmiş ve birçok saldırılar günümüze kadar olmuş, 3.5 milyar civarında Yahoo kullanıcısı saldırılardan etkileniş kullanıcıların tüm bilgileri çalınmış olduğunu ortaya koydu.

Yahoo defalarca verilerini şifreleme olarak güçlü yöntemler kullandığını iddia etse de soruşturma sonuçları öyle demiyor. Mahkemeye göre şifreleme yöntemleri oldukça eski ve güvensiz, şuan ki teknolojinin çok altında olduğu ve kırılması basit bir sistem kullanıldığını belgeledi.

1904

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.